BASKALE.NETGOO
BASKALE.NETGOO
BASKALE.NETGOO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BASKALE.NETGOO

BLUE-MOON-HACKERTEAM

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Delphi Derleyicileri Başlığı
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Paz Şub. 20, 2011 12:53 am tarafından byhuysuz

» Modemi hızlandırma
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1C.tesi Şub. 19, 2011 2:17 pm tarafından byhuysuz

» Visual Studio 2010 Yükle Sadece [10mb]
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1C.tesi Şub. 19, 2011 12:16 pm tarafından byhuysuz

» Adobe'nin Bütün Versiyonları İçin Crack
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Salı Şub. 15, 2011 9:25 pm tarafından byhuysuz

» 1st javascript Editor Professional Edition v5.1 | 8.11 Mb
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Salı Şub. 08, 2011 3:35 pm tarafından byhuysuz

» 30 Sn'de [Pc Çökertme + Panzehir]
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Şub. 07, 2011 4:13 pm tarafından byhuysuz

» Java Görsel Eğitim Seti
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 9:32 pm tarafından admin

» Programlamaya Nereden Baslamali?
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 9:30 pm tarafından admin

» C / C++ E-Book Paylaşımı
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 9:29 pm tarafından admin

» C dilinde basit bir mayın tarlası programı
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 9:05 pm tarafından admin

» Delphi 7 Katılımsız Full | 150mb |
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:58 pm tarafından admin

» Delphi 1
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:57 pm tarafından admin

» İnternetle İlgili Doğru Sanılan Efsaneler
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:54 pm tarafından admin

» Tek Tip Şarj Cihazı Dönemi Başlıyor ..
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:53 pm tarafından admin

» Türk mucitten 7 boyutlu sinema
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:52 pm tarafından admin

» Schrödinger’in Kedisi | Hem Ölü Hem Canlı
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:51 pm tarafından admin

» Win Vista Püf Noktaları ve Optimizasyon
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:48 pm tarafından admin

» Bölüm İndex
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:47 pm tarafından admin

» Win 7 Püf Noktaları ve Optimizasyon
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:45 pm tarafından admin

» Win Xp Püf Noktaları ve Optimizasyon
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:44 pm tarafından admin

» Yeni Güvenlik Uygulamalarımız (2010)
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:43 pm tarafından admin

» Önemli Olan Güvenlik İse?
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:42 pm tarafından admin

» Perl ve Python Exploit Bilgisi (Bug-Res)
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:41 pm tarafından admin

» Sonu Olmayan Bir Hack Dökümanı Bug-Res
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:40 pm tarafından admin

» Hacking Interface Kitabı - X-Master
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:38 pm tarafından admin

» Bug Nedir? Nasıl Oluşur/Bulunur? Bug-Res
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Ptsi Ağus. 09, 2010 8:37 pm tarafından admin

» Gerçek Pc Hızlandırma(Uçak Gibi)
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Cuma Ağus. 06, 2010 8:46 pm tarafından admin

» 50 Adet Hack Videosu Türkçe [Videolar]
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Cuma Ağus. 06, 2010 8:45 pm tarafından admin

» İndexinize Bilgisayarınızdan Arka Plan Müziği||Mr.SoLucaN
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Cuma Ağus. 06, 2010 8:44 pm tarafından admin

» Hatırlamadığınız Şifreyi Kırın! 2010
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Cuma Ağus. 06, 2010 8:41 pm tarafından admin

» Adsl Hack - Adsl Hackleme - Adls Hack 2010
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Cuma Ağus. 06, 2010 8:01 pm tarafından admin

» 2009 Full Anti-Virus Programları
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Cuma Ağus. 06, 2010 7:58 pm tarafından admin

Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar

YazarMesaj
admin
spyajan
spyajan
admin

Aktiflik :
Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Left_bar_bleue0 / 9990 / 999Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Right_bar_bleue

Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Empty
MesajKonu: Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar   Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar Icon_minitime1Cuma Tem. 25, 2008 10:20 am

Senaryo-Gerçek 0lay????

Son günlerde bazi RUS hackerlar aldiklari kararla toplu MSN hack yapmaya başladilar....! HAtta bazı arkaslarimiz aynen anlattığına göre birileri MSN listlerine giriyor ,ufak konusmadan sonra herif msn list ini makinasinin IP sini soyluyor bizimkileri tehdit edip sifresini kırıyor we ayriliyor....! Üstüne üstlük bu olaylar sadece 2-3 dakika içinde oluyor...!Arkdaslarin söylediklerine görede ne fake mail v.s. gibi birsey gelmis nede dosya paylasimi yapmislar...........!!!!!

Böyle BirSey Olabilir Mi?

Her zaman dediğim gibi "impossible is nothing" in yaninda bir arastirma yaptim...!Burdaki göreceginiz ögreneginiz seyler aslinda yarimyamak bildiginiz ama önemsemediğiniz seylerden birisi...! Hadi başlayalim :~)

Ruslari Taniyalim????

Rus lari bilirsiniz Cyber bazinda hepsi ii birer uygulamacidir "söze dikkat!" sadece uygulamaci yani Script Kiddie kisacasi Lamerdirler...!Kısacasi acigi ögrenip 1000 de 1 ihtimalde olsa uygularlar...!Onların bu özelliğini daha ii özetlemek gerekirse Bolu dagindan gecen İstanbul otabının yapimi öncesi (hani su İst-Ank 3 saaate indirecek yol) Bizmkiler nerdeyse vazgecek iken ,disaridan Rus we Ukrayna li mühendisler getirtmisler we inceletmisler Bolu dagini yarip otoyol olusturmak gercekten zordu ama inkansiz degildi bir rus mühendis in sözü "1 mm de ilerleyemiyor mu?" kisacasi onlarin uygulamaci karakterlerini anlatiyor...!

Bilgisayar ortaminda da Vlademir Levin in Citibank tan 1998 yıllarinda 10.000.000$ üzerinde bu hipotezi daha da güçlendiriyooo...!!! Neyse bende amma cok geyiq yaptim konuya gecelim dagitmadan!!!!!

Olayi kurgulayalim????

Bu olayı duyduktan sonra biraz arastirma yaptim...!Nasıl olabilir di ki......! HerkeZ windows ortamindaydi ama farkli farkli isletim sürümlerini kullaniyorlardi...!!!Kisacasi sistemin aciklarini sömürmeleri biraz zordu....!!!Ya MSN acigi yada bu platformlarin ortak aciklari olmaliydi....!!!
Msn de kiselerin listemizde olmasi we karsilikli konumamiz bile yeteri kadar acik oldugunu yazimizda görecegiz...!

0lay????

1E -postalarimizi bulmalari: Ruslar cesitli msn profilllerimizin kayıtlı oldugu msn sayfalari yada aram motoralrindan e posta adreslerimizi buluyorlardi...Bu cok kolay bi is 12-13 yasindaki bebeler bile yapar :~)
2.IP lerimizi ögrenmeleri:Bizim rus lamer listeye girdikten sonra ip mizi cmd den netstat -n cekip yada netstat -na (tü baglantilari portlarla listeler) yada daha acisibaglantilari dinleyen lamer tool lerle hallediyordu...
2.a Eğer bir proxy yada wingate v.s. kullaniyosak ip izi bulamayacaktir.Bunun için ya dosya gönderecek (o zaman direkt ip yi görür) yada ip izi descripte etmeye calisacaktir..Kimimiz msn proxy tool leri kullaniyoruz ki bendeki bile ispanyolca bağlanti için é-cafe tercih edersem tamamen korumasizim..1 :~)

3.Sifremizi Kırmasi:İste en önemlisi herkezin sifresi registriy de Hkey_Current_UserSoftwareMicrosoftMessengerServ icePasswordMSN Messenger Service anahtari altinda saklanir ama encrypte edilmistir yani cözülmeden okunamaz........!Bunun için http://newdata.box.sk/2001/jan/win/MSDecripter.exe gibi bir program ile sifrenin okunmaz halini kendi bilgisayarinda cozecektir.Yada bazi sitelerde msnpwd.cgi lerde hash koyup eger önceden eklenmisse 30 sn içinde sifreyi okur...! Ewet ewet artik md5 i bile bu tür sitelerde bulabiliriz...!

4.Listemizi okumasi:Bizim lamer eğer listemize girmisze kendi bilgisayarinda ’HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftMessengerS er viceListCache.NET Messenger Service’ bu anahtara gidip kendi kontak kurdugu kubanin(bizikiler) nick ine tıklar yine encripte edilmistir ama cift tıkladiginda herifin kurbaninin tüm engelli izinli kisi listesini görür...! Sasirmayin ne oldu!!!! Bu bi arkasainizin üzerinde deniyebilrsiniz....!
5.Tel No Listesini Almak:Eger herif yeni ortaya cikan msn 7.0 acigi yada Netbios gibi paylasimlar la sizin bilgisayariniza girebilirse Regedit ten Ağ kaydina Bağlan a tıklayıp sizin pc nin İp sini yazar yine ’HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftMessengerS er viceListCache.NET Messenger Service’ anahtara gelip sizin
PHH (home telephone number) Ev telefon nosu
PHM (mobile telephone number) Cep telefonu nosu
PHW (work telephone number) İş telefonu nosu gibi kisi listesini ekleme özelliklerini kullaniyosaniz bilgileri ele gecirebilir...!
6.MsN List: Konuyla ilgili degil ama size bilgisayarimizdaki Msn i kimlerin kullandigi ile ilgili listenin nerde kayit edildigini wermek istedim.Hkey_Current_UserSoftwareMicrosoftMessenge rServ iceListCache.Net Messenger Service
7.Net ve Network Pass:Haa bu arada yeri gelmiskende soylemeden gecemedim WinXP de .NET(msn in işletim sistemine login için ilişkilendirilmis hali) we Network Pass lari ilk login den sonra hafizaya alir ve Documents and SettingsApplication DataMicrosoftCredentials. altinda saklar.Bazi arkadaşlarin kullandigi IM Pass Recovery yada Network Pasword Recovery gibi programlar bu anahtari yoklayip bulurlar...!(Bilrisiniz Cached olayiii)

DikkaT: Ben burda bildigim %100 calisan acikla nasil MsN saldirisi yapilacagini anlattim.Burada her sistemde olan aciklara deyindim...!Özellikle MsN sürümleri we diger aciklara deyinmedim.Zaten her yerde war.!!!!!!Özellikle ben yani Spammeanddie(spammeanddie_40@hotmail.com) kesin bu yöntemlerle hacklenirsiniz demiyorum....!!!Ama sömürülmesi en kolay aciklardir,ona göre önleminizi alın!!!!!!!!!

Rus Hackkerlar Nasil Msn Hack Yapar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Web tasarimi nasil olur?